Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordonanta U.G. 20 /2016
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordonanta U.G. 20 /2016

ORDONANŢA DE URGENTĂ pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 57/2015 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2016, prorogarea unor termene, precum şi unele măsuri fiscal-bugetare şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative nu vad nimic despre bugetarii care lucreaza in primarii,.am functia contractuala - inspector de specialitate gradul I,gradatia 4 (19 ani vechime)vad doctorii,profesorii,ma lumineaza si pe mine cineva?#-o
Art. 3^1 din OUG 20/2016
(1) Prin excepţie de la prevederile art. 1 alin. (1), începând cu luna august 2016, personalul plătit din fonduri publice care beneficiază de un cuantum al salariilor de bază/indemnizaţiilor de încadrare mai mic decât cel stabilit la nivel maxim pentru fiecare funcţie, grad/treaptă, gradaţie, vechime în funcţie sau în specialitate, după caz, va fi salarizat la nivelul maxim al salariului de bază/indemnizaţiei de încadrare din cadrul instituţiei sau autorităţii publice respective, dacă îşi desfăşoară activitatea în aceleaşi condiţii.