Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cainele de companie si cainii comunitari
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cainele de companie si cainii comunitari

Detin un caine din rasa Amstaff nu este absolut deloc agresiv. Il plimb in lesa dar fara botnita ca sunt foarte multi caini comunitari in Galati si sunt agresivi .
Mi-am luat amenda 100 Ron fara sa vad vre-un proces verbal .
Toata actiunea sa petrecut in Galati pe faleza dunari ... cand ma legitimat domnul politst local i-am prezentat pasaport . Alaturi de noi mai erau vre-o 20 de caini fara stapan ... mi sa cerut sa parasesc faleza sau sa ii pun botnita .. Eu ce pot face cu caini fara stapan care ma ataca ? Nu de alta dar a fost muscate de multe ori ... nu imi permit sa bag bani in tratamente ca asa cere legea ..Eu o vorba stiu "Mai intai sa meriti apoi sa vrei " asa este si cu legile pentru cainii cu stapan .
Ps: vreau sa depun contestatie si nu vreau sa opresc doar aici, o plangere impotriva legiilor privind animalele de companie
impurero, utilizator
Pentru faptul ca ati fost depistat circuland pe drum public cu patruped talie mare,care obligatoriu trebuie sa poarte botnita,evident ca agentul de politie a aplicat amenda
de la dv ca detinator de caine ,se poate recupera amenda,pe cand de la vre-o 20 de caini fara stapan ...,nu se poate nici aplica si nici achita amenda
Daca apreciati ca detineti motive intemeiate care sa conduca la anulare PV ,aveti dreptul prevazut si garantat de Legea Fundamentala de acces neingradit la justitie