Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce inseamna \"Total suma neutilizata in stingere\" in ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce inseamna "Total suma neutilizata in stingere" in negativ?

Buna tuturor, astazi am intrat in Spatiul Privat virtual si am cerut o situatie a obligatiilor de plata sa vad cum stau, si rezultatul primit ma bulverseaza. Nu inteleg termenii asa ca va rog sa ma ajutati. Am mai multe campuri, ultimul din ele fiind Total suma neutilizata in stingere, iar suma este cu minus, asta inseamna ca trebuie sa imi restituie statul niste impozite estimate si platite de mine, in urma unor regularizari? Sau ce anume sa inteleg? Exista si un camp Total suma obligatii de plata restante dar este 0. Multumesc in avans!
Buna ziua!

Si eu am aceeeasi problema. Ar fi interesant daca cineva a aflat acest raspuns.

Multumesc!