Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... decizie fara cunostinta de cauza
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

decizie fara cunostinta de cauza

locuiesc intr-o locuinta sociala potrivit legii 114/96,imi platesc intretinerea si chiria la zi,dar asa zisul proprietar a facut plangere ca nu imi achit datoriile,am chitante,am primit hoatrare de evacuare
cum se poate asa ceva ?
in procesul de evacuare ati depus dovada achitarii chiriei si intretinerii?
nu,atata timp cat imi platesc,nu consider ca sunt vinovat,dar am "vecini" cu 400 milioane vechi restanta,dar si-au "luat angajamentu" ca platesc,chiar imi e sila...
si daca asta e normalitate,ma duc,sa ramana cu promisiunile tiganilor
eu45ani, utilizator
daca nu ati depus documente, judecatorul care a pronuntat hotararea de evacuare nu avea de unde sa stie cum stau lucrurile
daca mai sunteti in termen, formulati apel
ce inseamna apel ?
unde si cui trebuie sa ma adresez ?
ma costa ceva(bani,ca timp sigur) ?
multumesc
eu45ani a scris:
..asa zisul proprietar a facut plangere ca nu imi achit datoriile,am chitante,am primit hoatrare de evacuare

Luati legatura si discutati cu "asa zisul proprietar" pentru a lamuri situatia. Poate e o greseala , o confuzie.