avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... decizie fara cunostinta de cauza
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

decizie fara cunostinta de cauza

locuiesc intr-o locuinta sociala potrivit legii 114/96,imi platesc intretinerea si chiria la zi,dar asa zisul proprietar a facut plangere ca nu imi achit datoriile,am chitante,am primit hoatrare de evacuare
cum se poate asa ceva ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:10, 18 Iunie 2016
in procesul de evacuare ati depus dovada achitarii chiriei si intretinerii?
nu,atata timp cat imi platesc,nu consider ca sunt vinovat,dar am "vecini" cu 400 milioane vechi restanta,dar si-au "luat angajamentu" ca platesc,chiar imi e sila...
si daca asta e normalitate,ma duc,sa ramana cu promisiunile tiganilor
Ultima modificare: Marți, 14 Iunie 2016
eu45ani, utilizator
daca nu ati depus documente, judecatorul care a pronuntat hotararea de evacuare nu avea de unde sa stie cum stau lucrurile
daca mai sunteti in termen, formulati apel
ce inseamna apel ?
unde si cui trebuie sa ma adresez ?
ma costa ceva(bani,ca timp sigur) ?
multumesc
eu45ani a scris:
..asa zisul proprietar a facut plangere ca nu imi achit datoriile,am chitante,am primit hoatrare de evacuare

Luati legatura si discutati cu "asa zisul proprietar" pentru a lamuri situatia. Poate e o greseala , o confuzie.


Alte discuții în legătură

Apelul - pe intelesul justitiabilului raducuf raducuf Bunza ziua! Va rog sa ma scuzati daca intrebarile mele sunt \"ciudate\" insa as vrea asa ma lamuriti in privinta catorva lucruri: 1.Apelul este calea de atac ... (vezi toată discuția)
Investire cu titlu executoriu sentinta apel BogdanCatalin BogdanCatalin Buna ziua, nou pe forum, nou in problemele avocatesti. O sa mi cer scuze pentru limbaj daca nu va fi de specialitate. daca era, nu mai intram pe ... (vezi toată discuția)
Procedura recurs Ramona19051977 Ramona19051977 Buna seara. Doresc sa fac un apel la o comunicare de hotarare civila.Nu stiu cum sa procedez. (vezi toată discuția)