Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Care este procedura de defiscalizare a unei case de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Care este procedura de defiscalizare a unei case de marcat?

Buna ziua,
Doresc sa stiu care este procedura pentru defiscalizarea unei case de marcat si care sunt costurile?
Persoana care o cumpara de la mine ce costuri are apoi la inregistrare?
Multumesc anticipat, Adriana.
Costurile nu sunt fixe (un exemplu 80 lei), asa ca luati legatura cu o firma specializata in comertul cu case de marcat care va va pregati si depune si actele la finante.
Trebuie sa aveti la dumneavoastra si o copie dupa hotararea primita de la registrul comertului prin care ati radiat punctul de lucru unde a fost in functiune casa de marcat.