Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat pe alta firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat pe alta firma

Buna ziua!
Va rog frumos sa-mi spune-ti daca pot sa achizitionez o casa de marcat de la o firma care a functionat in domeniul feroneriei si s-a inchis si nu o mai foloseste, sa o fiscalizez pentru a o folosi pe firma mea in domeniul produselor de panificatie care este nou infiintata. Daca se poate va mai rog frumos sa-mi spune-ti unde se poate fiscaliza, la fisc sau la firme care comercializeaza case de marcat.
Va multumesc mult de tot!
Da. Luati legatura urgent cu o firma specializata in comercializarea caselor de marcat care va va completa si depune dosarul la finante. De la fosta firma sa aveti actul doveditor de la registrul comertului cum ca firma s-a radiat. Asta daca casa de marcat nu a fost defiscalizata de pe acea firma.
La firma noua sa aveti actul doveditor de la registrul comertului de inregistrare a punctului de lucru unde va functiona casa de marcat.
Va multumesc frumos!