Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... examen disertatie
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

examen disertatie

Intentionez sa ma inscriu la un examen de disertatie cu o copie legalizata a diplomei de licenta (chiar facultatea solicita copie). Ce repercursiuni pot aparea daca intre perioada dintre depunerea dosarului si sustinerea examenului de disertatie imi depun diploma originala pentru anulare (prezinta greseli) pentru a mi se elibera o alta.

Exista riscul ca masterul sa fie nul, daca pe perioada sustinerii examenului de disertatie nu voi avea un act valabil care sa confirme studiile de licenta.

Pana la urma, voi sustine un examen pe baza copiei legalizata a unei diplome deja anulate pentru ca nu mi se va inlocui diploma in timp util.

Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie: facultatea imi cere diploma de licenta pentru anulare, dar am nevoie de ea pentru absolvirea masterului?

dianam5, utilizator
Nu exista astfel de risc. Originalul poate fi inlocuit (temporar) cu o copie legalizata.