Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Transfer detinut
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Transfer detinut

Hello! Prietenul meu este inchis la penitenciarul Botosani. Are o pedeapsa de 2 ani. Are 3 luni aproape de cand e acolo iar in august are comisia pt schimbarea regimului din semideschis in deschis. Cica dupa acea comisie ar urma sa fie transferat la penitenciarul Iasi pt ca acolo au regimul deschis iar la Bt nu au.Multi detinuti au fost transferati asa. Intrebarea mea este ce poate face sa nu fie transferat acolo deoarece el are domiciliul in Sv iar noua familiei ne-ar fi greu sa il vizitam la Iasi pt ca e foarte mare distanta. Multumesc anticipat!
Sa nu depuna cerere de schimbare a regimului de detentie si ramane la penitenciarul Botosani.