Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxe si impozite proprietari decedati
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxe si impozite proprietari decedati

In cazul unui imobil a caror proprietari sunt decedati iar unicul copil este plecat in strainatate, cum se poate recupera impozitul?
De la cine sa recuperate impozitul? Ce intelegeti prin recuperare?
Este dezbătută succesiunea? Copilul are certificat de mostenitor?
Nu este deschisa procedura succesorala notariala.
Au ramas taxe si impozite neachitate catre bugetul local.
carmen01011958, moderator
Citiți acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...