Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dizolvare societate pentru nedepunerea balntelor la ORC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dizolvare societate pentru nedepunerea balntelor la ORC

Se percep anumite amenzi sau taxe in momentul in care Tribunalul hotareste dizolvarea unei societati com. datorita nedepunerii balantelor contabile la ORC..?
Sau mai bine zis ce risc? urmeaza sa fie procesul in septembrie?
Nu riscati nimic, asta in conditiile in care nu aveti creditori neachitati .
De platit nu platiti nimic,plateste statul.=D>
nu am avut activitate cu firma respectiva ...dar ..o sa mai fiu nevoit sa platesc impozitul forfetar..daca se dizolva firma?
daca societatea a fost suspendata de la Reg.Com. nu platiti nici un impozit.
nu am facut nici o cerere nimik de la infintare nu am depus nimic pt suspendarea societati ... sau supendarea se face din oficiu?
dar ati desfasurat activitate pe aceasta societate,adica aveti profit,pierdere?