Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Program de lucru general notariate in ziua de Rusalii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Program de lucru general notariate in ziua de Rusalii

Buna ziua,

Am si eu o intrebare. Din experienta dumneavoastra generala, stiti cumva daca birourile notariale(din Bucuresti in special) au program de functionare maine, de Rusalii? Sau in general sunt inchise?

Multumesc anticipat!
Codul Muncii prevede 12 zile libere acordate cu ocazia sarbatorilor legale, respectiv cate doua zile pentru Anul Nou, Paste, Rusalii si Craciun si cate o zi pentru Ziua Internatională a Muncii, Adormirea Maicii Domnului, Sfantul Andrei, Ziua Nationala a Romaniei si Ziua Unirii Principatelor Romane
Rusaliile sunt sarbatorite in 2016, in zilele de 19 iunie - 20 iunie =duminica si luni,zile in care birourile notariale nu desfasoara activitati