Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Marfa platita si nelivrata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Marfa platita si nelivrata

Buna ziua,

Am dorit sa achizitionam pe numele firmei materie prima din Ungaria. Am primit de la "furnizor" factura proforma in care era trecut si contul in care trebuia sa viram banii. Banii i-am trimis din contul firmei noastre in contul firmei lor, urmand ca in 2 zile sa primim marfa. Marfa nu am primit-o nici pana in ziua de azi, desi plata a fost facuta acum 2 saptamani. De o saptamana nici nu ne mai raspund la mail-uri.
As dori sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez in acest caz.

O zi frumoasa
~ Conținut șters la cerere ~