Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Factura electronica auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Factura electronica auto

Salut,
Am cumparat zilele astea o masina din Italia si astia mi-au dat o factura electronica. Adica am primit-o pe mail ca pdf. Ca sa merg sa o inmatriculez cei de acolo imi cer original, copie, traducere... eu daca scot factura electronica la imprimanta se pune ca original? ca nu prea arata ... arata ca o alta copie... are ea stampila si semnatura dar se vad ca sunt trase la imprimanta si nu sunt "originale". Stiti cumva? Ati mai fost in situatia asta?
Le explicati cu alte cuvinte ca sunt boi si ca nu pricep ca in aceasta epoca nu mai exista original sau copie cand documentul e in format ELECTRONIC. Si la noi exista lege clara prin care se pot emite si pastra documentele in format electronic. Eventual mergeti la director si faceti scandal si daca tot nu si nu, trebuie sa ii dati in judecata si sa cereti daune serioase.
GermanAlex, utilizator