Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen curatenie la domiciliu
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen curatenie la domiciliu

Vreau sa imi fac o firma de curatenie la domiciliu si curatare tapiterie auto. Sunt nelamurit cu codul caen, care ar trebuie sa fie si mai am o nelamurile, de ce autorizatie as avea nevoie in conditiile in care vreau sa folosesc dezinfectanti si soluti chimice. V as fi tare recunoscator daca as primi cateva sfaturi
8121 Activităţi generale (nespecializate) de curăţenie interioară a clădirilor
Această clasă include activităţile generale (nespecializate) de curăţenie a tuturor tipurilor de clădiri cum ar fi:
-birouri
-case sau apartamente
-fabrici
-magazine
-instituţii
-alte imobile comerciale şi profesionale şi clădiri rezidenţiale.
Aceste activităţi constau în cea mai mare parte în curăţenie interioară, deşi pot include curăţenia zonelor exterioare conexe, cum ar fi ferestrele şi pasajele de trecere.