avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mi-am pierdut certificatul de nastere si buletinul
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mi-am pierdut certificatul de nastere si buletinul

buna ziua asi avea si eu o intrebare miam pierdut si certificatu de nastere si buletinu ce este de facut casa imi pot face din nou certificat de nastere?
Cel mai recent răspuns: Alina Suba , utilizator 01:58, 6 August 2021
Solicitati un CIP la Busteni, dupa care mergeti la starea civila unde solicitati certificatul de la Tg. Mures, iar apoi dupa ce obtineti si certificatul solicitati cartea de identitate. Dar trebuie sa va ia cineva in spatiu. Aveti cine sa declare ca va ia in spatiu la Busteni? Sper ca nu sunteti un om fara locuinta...
Sunt in Bucuresti moam pierdut portofelul ce include buletinul si certificatul de nastere ce se poate face in acest caz
Tin ca as dori sa pot sa rezolv aceste probleme aici in Capitala
Ultima modificare: Duminică, 12 Noiembrie 2017
Edy94, utilizator
Edy94 a scris:

Sunt in Bucuresti moam pierdut portofelul ce include buletinul si certificatul de nastere ce se poate face in acest caz
Tin ca as dori sa pot sa rezolv aceste probleme aici in Capitala

Madalin
Rezolvati in Bucuresti daca aveti domiciliul sau resedinta in Bucuresti.

Alte discuții în legătură

Urgent, va rog am nevoie de ajutor! bună seara! am pierdut toate actele, ce am de făcut unde trebuie ... Filipescu Laurențiu Filipescu Laurențiu Bună seara! Am pierdut toate actele, ce am de făcut unde trebuie sa merg prima data! Menționez ca nu mai dețin niciun act sau dovada cu cnp ul meu sau poza ... (vezi toată discuția)
Copie legalizata certificat nastere pt casatorie ContSters247378 ContSters247378 Buna Ziua, Am citit articolul de lege privind actele necesare pt casatorie si am observat ca se cere certificatul de nastere ( in original si copie) M-ar ... (vezi toată discuția)
Urgent - pierdere certificat nastere, buletin expirat ramoducu ramoducu buna ziua..e o chestiune complicata si nu stiu cum se procedeaza..locuiesc in straintate cu logodnicul meu de 2 ani..nu mi-a putut face acte din cauza ca ... (vezi toată discuția)