Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mi-am pierdut certificatul de nastere si buletinul
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mi-am pierdut certificatul de nastere si buletinul

buna ziua asi avea si eu o intrebare miam pierdut si certificatu de nastere si buletinu ce este de facut casa imi pot face din nou certificat de nastere?
Solicitati un CIP la Busteni, dupa care mergeti la starea civila unde solicitati certificatul de la Tg. Mures, iar apoi dupa ce obtineti si certificatul solicitati cartea de identitate. Dar trebuie sa va ia cineva in spatiu. Aveti cine sa declare ca va ia in spatiu la Busteni? Sper ca nu sunteti un om fara locuinta...
Sunt in Bucuresti moam pierdut portofelul ce include buletinul si certificatul de nastere ce se poate face in acest caz
Tin ca as dori sa pot sa rezolv aceste probleme aici in Capitala
Edy94, utilizator
Edy94 a scris:

Sunt in Bucuresti moam pierdut portofelul ce include buletinul si certificatul de nastere ce se poate face in acest caz
Tin ca as dori sa pot sa rezolv aceste probleme aici in Capitala

Madalin
Rezolvati in Bucuresti daca aveti domiciliul sau resedinta in Bucuresti.