avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1087 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Accident de munca soldat cu deces
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Accident de munca soldat cu deces

Buna ziua. din pacate fratele meu a decedat in accident , accident de tir au decedat si colegul sau .( a fost sefer de tir) . era in timpul programuliui, de intorceau din Olanda . Certificatul de deces e e mis de Mains
Nu a condus fratele meu.
Compania la care a lucrat i-a repatriat. .
Era obligara sa-i repatrieze?
Putem beneficia de la:

- Casa de pensii de ceva(am inteles ca de 4 salarii compensatorii)
- casa de sanatate
-somaj?
-pensie suplimentara?
alte institutii?


Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Iunie 2016
nasaudean, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:00, 26 Iunie 2016
AM = accident de munca

BP = boala profesionala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de munca ?? AlinaMagearu AlinaMagearu Daca esti conducator auto pe tir si in timpul muncii faci infart in timp ce conduci ,si iti monteaza 2 stenturi la inima.(in Italia )..Firma este din Romania ... (vezi toată discuția)
Accident de munca OOANA1977 OOANA1977 Buna ziua, Tatal meu a decedat intr-un accident , era in timpul serviciului, trimis cu masina firmei sa conduca un client acasa pentru ca masina ... (vezi toată discuția)
Accident in timpul programului de munca sofer tir Cristinamai1986 Cristinamai1986 Buna ziua, Sotul meu a avut un accident in timpul programului de munca in Suedia. Este sofer pe tir, cu contract de munca pe Romania. Despre acest accident am ... (vezi toată discuția)