Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Accident de munca soldat cu deces
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Accident de munca soldat cu deces

Buna ziua. din pacate fratele meu a decedat in accident , accident de tir au decedat si colegul sau .( a fost sefer de tir) . era in timpul programuliui, de intorceau din Olanda . Certificatul de deces e e mis de Mains
Nu a condus fratele meu.
Compania la care a lucrat i-a repatriat. .
Era obligara sa-i repatrieze?
Putem beneficia de la:

- Casa de pensii de ceva(am inteles ca de 4 salarii compensatorii)
- casa de sanatate
-somaj?
-pensie suplimentara?
alte institutii?

nasaudean, utilizator
AM = accident de munca

BP = boala profesionala