avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1431 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Nedepunere bvc 2016 in termen
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Nedepunere bvc 2016 in termen

Buna ziua,

Sunt o Societate de economie sociala, in care asociatul unic este Primaria. Cine intocmeste acest Buget? Eu ca societate? sau Primaria ca asociat unic?
Cel mai recent răspuns: cristiancojo , utilizator 10:16, 27 Iunie 2016
Societatea va intocmi BVC, are personalitate juridică.
Am fost sanctionati cu 4000 pentru nedepunere la 45 de zile de la publicarea in MO
Ultima modificare: Luni, 27 Iunie 2016
cristiancojo, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare date societate mtibi91 mtibi91 Buna ziua! Tatal meu este asociat unic pe o societate si co cota parte in alte doua societati. Pe acea societate pe care este asociat unic, doreste sa se ... (vezi toată discuția)
Buget de venituri si cheltuieli mirceatintisan mirceatintisan Buna ziua! Ce lege, eventual articol reglementeaza obligatia de a avea \"buget de venituri si cheltuieli\" intr-o asociatie de proprietari? Ce sanctiuni poate ... (vezi toată discuția)
Creditarea societatii de catre asociatul unic. cedarea creantei catre noul asociat andreeacatgirl andreeacatgirl S-a realizat cesiunea partilor sociale catre noul asociat unic. Societatea are fata de vechiul asociat o datorie in suma de X lei ( creditare realizata prin ... (vezi toată discuția)