avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 994 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... arhiva trust constructii montaj bucuresti
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

arhiva trust constructii montaj bucuresti

Buna ziua ! Unde pot gasii arhiva firmei Trust constructii montaj bucuresti?Socrul meu a lucrat acolo intre anii 1979_1983 si are nevoie de o adeverinta sa poata iesii la pensie...nu gasesc niciunde nici arhiva firmei sau macar firme care a preluat arhivele acesteia...va rog mult daca ma poate ajuta cineva...va multumesc din suflet:((
Cel mai recent răspuns: gigidumbrava , utilizator 20:27, 10 Noiembrie 2023
Poate va indruma de aici: [ link extern ] /
eu va multumesc...dar data infintarii este 2007, ceea ce nu cred ca are legatura cu cea din ''79-''83
Respectivul trust a trecut prin mai multe maini si initial a preluat ceva active din fostul trust, acesta fiind motivul pentru care este posibil sa va dea informatii despre arhiva. Trebuie sa stiti exact cum se numea firma la care alucrat tatal dvs. in perioada respectiva.
Firmele nou infiintate care preiau active au obligatia sa preia si arhiva fostei firme, daca aceasta nu a fost predata unei firme specializate in preluare de arhive sau daca arhiva nu a fost predata la Arhivele nationale.
Incercati si la Direcţia Municipiului Bucureşti a Arhivelor Naţionale
Adresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4.
Telefon Relaţii cu Publicul: 021/332.07.71021/332.07.71
Fax Secretariat: 021/332.52.35
E-mail: smban@arhivelenationale.ro
Buna ziua,
Si tatal meu e in aceeasi situatie. As dori si eu sa aflu unde se gaseste arhiva, in cazul in care ati gasit asa ceva.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Buna ziua! revin cu o intrebare. in perioada septembrie 1987-decembrie ... rebecca1708 rebecca1708 Buna ziua! Revin cu o intrebare. In perioada septembrie 1987-decembrie 1989, am lucrat in cadrul antreprizei de constructii ACM 1, situata pe bdul. 1 Mai ... (vezi toată discuția)
Unde pot gasi arhiva??!! AFANFANA AFANFANA In ani 1971-1986 am lucrat cu contract de munca la unitate apartinand de Ministerul Constructiilor Industriale si anume Trustul de Constructii Industriale si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in perioada 1986 - 1989, am lucrat ca inginer stagiar ... sorincioca sorincioca Buna ziua, In perioada 1986 - 1989, am lucrat ca inginer stagiar in cadrul Antreprizei de Constructii Industriale Bucuresti - Brigada de Constructii ... (vezi toată discuția)