Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere auto politie dupa 4 ani
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere auto politie dupa 4 ani

Buna ziua, in 2011 am vandut un autoturism care l-am radiat doar la financiar. Cumparatorul imediat dupa vanzare a luat 12 amenzi de rovinieta dupa care a vandut masina la alte 3 persoane din cate stiu eu in concluzie nimeni nu si-a inmatriculat bunul. Amenzile le-am contestat la judecatoria Cornetu si in mare parte le-am castigat dar zilele trecute mi-a venit o amenda de rovinieta din Suceava. Doeesc sa stiu ce pot face in aceasta situatie ca sa radiez masina de oe numele meu ori daca este mai comolicat as dori sa apelez la serviciul unui avocat specializat in acest domeniu/caz.
Multumeac
Comunicati oficial la SPR evidenta auto ca nu mai detineti in fapt si in drept vehiculul,anexati contractul de vanzare cumparare
Pentru rovinieta,informati oficial CNADNR ca nu mai detineti calitatea de proprietar al vehicului cu datele de identificare si anexati contractul de vanzare cumparare
Buna, La CNADNR am facut informare in prima faza apoi declaratie si sesizare cu toate documentele anexate si pe scurt mi-au zis sa-i dau in nudecata ca nu ii intereseaza atata timp cat eu sunt in sistem..... La SPR Constanta unde era inmatriculata masina am depus cerere in care am explicat ca am vanduta masina ca primesc amenzi si ca nu si-a inmatriculat masina (cumparatorul) si solicit sa ma scoata pe mine ca proprietar conf radiere fiscala si CV... Raspunsul lor a fost tottal anapoda la ceva ce nici nu am intrebat .Exista o cerere mai de doamne ajuta pe limbajul politiei :)). O zi buna