Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodia copilului meu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodia copilului meu

buna.as avea si eu o intrebare ?sunt in divort ,bebele meu are 5 luni.pot sa obtin custodia lui?sotia are rate de 5 mil.in caz de divort ce se intampla cu apartamentul nostru?se imparte sau se da celui care obtine custodia?nu tin la apartament dar daca s-ar imparti as avea sanse sa stea piciul cu mine?
as mai avea o intrebare?a plecat de acasa cu tot cu bebe.trebuie sa ma duc la politie sa declar parasire de domiciliu sau e suficient ca am un martor care a vazut-o cand a plecat?asta ma poate ajuta in procesul pt custodie?
Nu va ajuta in procesul de custodie.
Acolo trebuie sa demonstrati de ce sunteti dvs. in masura sa va cresteti copilul si nu mama. Asta una.
Alta, primeaza copilul, adica ce este mai bine pentru el.
Nu e vorba ca va judec, dar...daca a plecat de acasa cu tot cu copil,, atata timp cat spuneti ca nu si'a dorit copilul, asta inseamna ca de fapt isi iubeste mult copilul si lasand langa dumneavoastra, nu l'a crezut in siguranta.
Sunt multe femei care nu'si doresc de la inceput copilul. poate fi din cauza carierei sau pur si simplu, i se pare si considera ca e prea devreme. Asta insa nu impiedica o femeie, o mama, sa'si iubeasca propriul copil. Sa stiti ca unei mame i se dezvlota instantaneu sentimentele materne. Ganditi'va la ce e mai bine pentru copilul dumneavoastra