Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament

buna ziua....sunt intro relatie de 4 ani...locuim impreuna in casa lui de 1 an si jumatate...vrea sa faca un testament prin care sa imi lase casa...este vaduv,nu are copii din prima casatorie,parintii lui au decedat,are doar o sora...sora lui poate contesta testamentul facut pe numele meu?....sau altcineva din familie,matusi,veri..,pot ,in instanta, sa anuleze testamentul?...multumesc mult
Dacă omul are discernamant, nu vor avea succes rudele dacă ar ataca testamentul.