Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... informatie leg de mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

informatie leg de mostenire

exista urm caz.

un mostenitor al unei mase succesorale din partea bunicilor decedati(si tatal este decedat-dar are 2 frati in viata)-vrea sa afle daca mostenirea s-a dezbatut deja(nu a mentinut contactul cu rudele celor decedati si ia in calcul posibilitatea ca, notarial, sa nu fi fost anuntat si mentionat in acte).
cum poate afla, legal, acest lucru?

ms anticipat.

Se poate adresa cu o cerere oricarui notar din Romania. II va spune daca s-a dezbatut succesiunea sau nu dupa defunctul x.