Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cheltuieli suportate de angajator in cazul in care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cheltuieli suportate de angajator in cazul in care locul de munca este la mai mult de 50-100 km de domiciliu

Buna ziua,
Doresc sa stiu si eu ce fel de drepturi am in cazul in care locul de munca este la mai mult de 100 km de domiciliu.
Cazarea, transportul si mancarea sunt asigurate de angajat ? Este specificat undeva acest lucru ?
Exista diurna pe zi ?
Ce obligativitati are angajatorul fata de angajat ?
Este loc de munca mentionat inc.i.m. sau sunteti trimis in delegare?
angajatorul are sediul in localitatea respectiva,iar eu in contract am la locul de munca specificat ca activitatea se desfasoara la beneficiar (o firma terta ) cu care firma mea si-a terminat colaborarea,iar detasarea mea la accea firma,unde imi era asigurate transportul cazarea si mancarea fara a fi specificat in contract,nu mai este posibila,deoarece firma si-a terminat activitatea.
Este vorba doar de perioada de preaviz,pentru care dansi vor ca eu sa ma duc sa muncesc la ei la sediu.

Multumesc pentru raspuns !
In acest caz, va trebui sa verificati in regulamentul intern ce drepturi aveti , mai ales ca loculde munca este la sediul societatii