Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Persoana la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Persoana la intretinere

In momentul in care 2 persoane se muta de la apartamentul lor, in alt bloc, si acolo platesc intretinere, lunar, in momentul in care se mai intorc pe acasa 10,12 zile, la apartamentul lor proprietate, trebuie sa fie din nou trecute la intretinere, la ei la bloc?Sau se aduce adeverinta de la locul unde se mutase, si unde platesc deja lunar intretinerea? Exista vreo lege care sa mentioneze acest lucru? Va multumesc.
Conform dispozitii in vigoare locatarul detine obligatia sa solicite inregistrarea in evidente in situatia in care locuieste provizoriu sau definitiv mai mult de 15 zile/luna in imobilul de locuit in comun