Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident auto

Buna ziua.
O cunostinta a fost implicata intr.un accident auto, soldat cu victime. La prima vedere se pare ca e vina acestei persoane, deoarece a intrat pe contrasens, ea fiind la volan. Accidentul a fost frontal, rezultand rani destul de grave, mai ales ca in cealalta masina erau persoane in plus, acestea fiind in starea cea mai grava. O parte dintre cei accidentati au fost externati, o parte inca nu. Care sunt demersurile in aceasta situatie? Urmeaza audieri la politie, banuiesc ca are nevoie de un avocat inainte de a da declaratii?! Mentionez ca nu incearca sa se disculpe in vreun fel, nu stie cum sa procedeze.
De preferat e să își angajeze un apărător! Da, urmează si audieri!

"Mentionez ca nu incearca sa se disculpe in vreun fel, nu stie cum sa procedeze.:" cred ca ar trebui să vorbiți cu un avocat!