Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere salariati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere salariati

Buna ziua.....Am un SRL cu datorii la finante . Daca angajez pe cineva care, are 3 persoane in intretinere si plata contributiilor catre stat este mai mica decat deducerea , din diferenta mi se scade datoriile catre finante sau ce fac cu diferenta de bani ?
Persoanele care sunt in intretinerea unui salariat diminueaza valoarea impozitului pe salarii, nu valoarea contributiilor aferente salariului- asigurari sociale de stat, asigurari sociale de sanatate,somaj.
Multumesc...in cazul in care deducerea e mai mare decat impozitul pe salarii ce se intampla cu restul banilor . Dau un exemplu : deducere 600 lei ...si impozit 300 lei. Diferenta de 300 lei la cine ramane sau ce se intampla cu ea ?