Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum se modifica in revisal prelungire concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum se modifica in revisal prelungire concediu crestere copil?

buna ziua, as dori sa stiu pe baza carui art. din codul muncii se modifica in revisal perioada de suspendare a contractului pentru crestere copil, cu extindere de la 1an la 2ani in revisal.merci
auracojocaru, utilizator
In baza art.51 lit.a C.mun. se va opera o astfel de situatie.

In REVISAL , intrati in Contracte/ Modificare suspendare contract - selectati din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si modificati data de sfarsit a suspendarii.
multumesc pentru raspuns, ce pot face daca nu imi rezolva cererea la timp?
auracojocaru, utilizator
Daca nu va aproba cererea de acordare a CCC , atunci sesizati ITM-ul/Inspectia Muncii.