avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum se modifica in revisal prelungire concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum se modifica in revisal prelungire concediu crestere copil?

buna ziua, as dori sa stiu pe baza carui art. din codul muncii se modifica in revisal perioada de suspendare a contractului pentru crestere copil, cu extindere de la 1an la 2ani in revisal.merci
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2016
auracojocaru, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:40, 4 Iulie 2016
In baza art.51 lit.a C.mun. se va opera o astfel de situatie.

In REVISAL , intrati in Contracte/ Modificare suspendare contract - selectati din lista contractul pentru care se doreste a fi modificata suspendarea si modificati data de sfarsit a suspendarii.
multumesc pentru raspuns, ce pot face daca nu imi rezolva cererea la timp?
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2016
auracojocaru, utilizator
Daca nu va aproba cererea de acordare a CCC , atunci sesizati ITM-ul/Inspectia Muncii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariata aflata in concediu de ingrijire copil mikitud mikitud Buna ziua, Care este procedura in situatia in care salariata aflata in concediu ingrijire pentru cel de-al treilea copil ,perioada in care,ea da nastere si ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim crestere copil Maria_S44 Maria_S44 Buna ziua, am si eu o problema: o angajata s-a aflat in ingrijire copil pana la sfarsitul anului trecut, cu 2 zile inainte sa trebuiasca sa se intoarca la ... (vezi toată discuția)
Declararea in revisal unei suspendari cu un art gresit,cum se poate corecta? Roxy30 Roxy30 Buna ziua,am si eu o noua speta :(( In mod gresit am declarat in revisal un salariat ca fiind suspendat pentru absente nemotivate, i-am incetat si suspendarea ... (vezi toată discuția)