Forum Discuţii juridice Executare silită contestatia in anulare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatia in anulare

Se poate face contestatie in anulare la incheierea privind incuviintarea executarii silite ,daca debitorul nu a primit inca instiinatrea de la executor, dar a luat la cunostiinta despre incuviintarea executarii dupa portalul instantei?

Multumesc.
Nu inca, trebuie sa astepte documentele de la executor.
Bun atunci poate face contestatie la executare ,dar eu vb de contestatie in anulare ,a fost sfatuit de cineva in acest sens dar .... nu stiu cat este de legal si ce sanse sunt.E drept ca datoria este prescrisa din anul 2010.
Dreptul de a solicita executarea silita se prescrie. Se poate face si contestatie la titlu. Verificati si daca ajuta Decizia Nr. 9 a ICCJ. S-a publciat in M Of pe 27 Mai.