Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

carte funciara

buna ziua, numele meu este daniel ciupitu, turnu magurele si am urmatoarea problema: pe data de 15.04.2016 am dus d.lui baja mitica actele necesare pt intocmirea a 2 carti funciare pt 2 terenuri extravilane apartinand parintilor mei. nu cred ca sunt facute, am cateva sapatmani de cand il caut la birou, sun si trimit mesaje fara sa imi raspunda in vreun fel. de cateva ori am vorbit cu colegul dumnealui de birou care a spus ca nu stie nimic si sa discut cu dl baja personal. la momentul cand am dus documentele dl baja mi-a spus ca intocmirea cartilor funciare va dura 1,5-2 luni, au trecut 3 luni si nimic. intrebarea mea este: ii pot face reclamatie undeva dlui baja sau il pot actiona in judecata? mentionez ca intentionam sa vand terenurile respective deoarece tatal meu este bolnav de cancer pulmonar si am foarte mare nevoie de bani pt tratamente, analiza, internari, etc. multumesc
Notificati-l printr-un executor judecatoresc si apoi reclamati-l la corpul expertilor cadastrali.