Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna ziua, am urmatoarea problema, a murit socrul meu, vrem sa facem succesiunea, cand am scos extrasul de carte funciara am gasit 6/7 parte pe numele socrului meu, 17 parte drept proprietate inscris din 1927 o persoana, despre care nimeni din familie nu stie cine este.Putem dovedi, ca din 1960 socrul a locuit acolo, a platit impozitul si a intretinut casa. Ce putem face?
Multumesc anticipat, o zi buna.
Se poate face un proces pe uzucapiune.
Este insa mult mai complicat decat credeti.
Multumesc mult