Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... constructii locuinte
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

constructii locuinte

Cineva, care a facut un credit la o banca, cu ipoteca pe teren,mai poate construi case pe acea suprafata de teren,pe care ulterior sa le poata vinde?
Daca prin contractul cu banca nu s-a interzis in mod clar construirea, se poate construi. Trebuie sa stiti ca ipoteca de pe teren se va extinde automat si asupra constructiilor ce se vor edifica. Asadar, acestea se vor putea vinde ulterior numai cu acordul bancii sau cu ridicarea prealabila a ipotecii. Poate ar trebui sa purtati o discutie si cu banca