Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Amenda castigata in instanta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Amenda castigata in instanta

am primit o serie de doua amenzi pe care le-am contestat in instanta. Hotararea judecatoreasca a fost aceea de a fi exonerat de ele. Cu toate acestea, astazi mi=a venit o scrisoare de la Directia taxe si impozite cum ca trebuie sa platesc amenzile respective. Ce trebuie sa fac pentru a nu le plati, eu am hotararile judecatoresti acasa. Ma mira pentru ca si Jandarmeria a prmit hotararile judecatoresti. Ce ar fi de facut?
AnonimXYZ, utilizator
Prezentati la autoritatea fiscala teritoriala orginalul hotararii judecatoresti si lasati copie pentru inregistrarea in evidente si depunerea la dosarul de debite in urmarire