Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar -accident rutier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar -accident rutier

buna seara ,va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoarea problema in 24/01/2012 sa dat sentinta definitiva 2 ani cu suspendare plus 2 ani de incercare pt accident rutier soldat cu un deces si vatamare corporala ,ihtre timp nu am mai savarsit nici o abatere ,m am angajat pe o perioda determinata 1 an ca motostivuitorist dupa care mi am obtinut permisul de conducere toate gradele ,nu m am putut angaja in romania din cauza cazierului si m am angajat in strainatate sofer cu contract de munca in bratislava eu pot cere acum reabilitarea cazierului judiciar pana sa se implineasca 4 ani adica 24/01/2016 la instanta inalta curte de justitie alba iulia ei fiind care mi au dat sentinta finala , ca judecatoria din sibiu imi daduse 1,6 luni cu suspendare .si daca da cum se procedeaza , va multumesc
Trebuie împlinit termenul de încercare.
multumesc pt raspuns ,La implinirea termenului trebuie sa mai fac ceva demersuri sau reabilitarea se face dela sine, cazierul devenind curat
Da, se șterge automat.