avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1912 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar -accident rutier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar -accident rutier

buna seara ,va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoarea problema in 24/01/2012 sa dat sentinta definitiva 2 ani cu suspendare plus 2 ani de incercare pt accident rutier soldat cu un deces si vatamare corporala ,ihtre timp nu am mai savarsit nici o abatere ,m am angajat pe o perioda determinata 1 an ca motostivuitorist dupa care mi am obtinut permisul de conducere toate gradele ,nu m am putut angaja in romania din cauza cazierului si m am angajat in strainatate sofer cu contract de munca in bratislava eu pot cere acum reabilitarea cazierului judiciar pana sa se implineasca 4 ani adica 24/01/2016 la instanta inalta curte de justitie alba iulia ei fiind care mi au dat sentinta finala , ca judecatoria din sibiu imi daduse 1,6 luni cu suspendare .si daca da cum se procedeaza , va multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:42, 12 Iulie 2016
Trebuie împlinit termenul de încercare.
multumesc pt raspuns ,La implinirea termenului trebuie sa mai fac ceva demersuri sau reabilitarea se face dela sine, cazierul devenind curat
Da, se șterge automat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reabilitare cazier nikolos nikolos in 2013 ianuarie sa dat sentinta difinitiva si irevocabila 2 ani cu suspendare si cu 2 ani de incercare. In aceasta luna ianuarie 2017 sa implinit termenul de ... (vezi toată discuția)
Stergerea cazierului abrassu abrassu Buna ziua Am avut o condamnare de 1,6 luni inchisoare cu suspendare + 2 ani de incercare,asa scrie in sentinta definitiva,anul care urmeaza 2010,pe 6 ... (vezi toată discuția)
Perioada de incercare - reabilitare de drept mai devreme vlady89 vlady89 As dori daca se poate sa stiu si eu cum se procedeaza daca in cazul unei sentinte de 2 ani cu suspendare si 2 ani de incercare se poate sterge din cazierul ... (vezi toată discuția)