avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere la masa credala

Buna ziua,

Trebuie sa intocmesc o cerere de participare la masa credala, in cazul lichidarii unui partener asupra caruia exista o creanta neincasata. Exista un model anume, ceva tipizat? Ma puteti ajuta, va rog?

Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot recupera datorii de la o firma aflata in lichidare? cristian_opris cristian_opris am o problema si nu stiu cum sa procedez cu o datorie de la o firma aflata in lichidare!toata lumea tacfe si nu stiu ce legislatie se aplica in acest caz!se ... (vezi toată discuția)
Firma in insolventa, cum recuperez salariile restante mirelapaius mirelapaius Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Am lucrat pana in luna august 2009 si nu am primit salariile incepand cu luna februarie 2009. Din august am iesit ... (vezi toată discuția)
Compensare in cadrul operatiunilor intracomunitare alphagroup alphagroup Buna ziua! Am urmatoarea situatie: fata de un partener extern, din Ungaria, am o datorie de cca 6000 USD, dar in acelasi timp am si o creanta de cca 1000 ... (vezi toată discuția)