Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Taxare inversa
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Taxare inversa

Suntem o societate de transport local; uleiul uzat rezultat de la schimbul de ulei il vindem unor firme.Va rog spuneti-mi factura pe care o emit la vanzarea uleiului uzat poate avea mentiunea taxare inversa? Uleiul uzat intra in categoria produselor cu taxare inversa?
conform art.331 din codul fiscal , uleiul uzat nu intra in categoria produselor cu taxare inversa