Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Venit brut ultimele 6 luni
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Venit brut ultimele 6 luni

Buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea situatie:
pana in data de 10 iulie am fost in concediu de crestere a copilului;am incetat suspendarea contractului, dar cum sunt insarcinata din nou urmeaza sa primesc concediu de maternitate pentru bebe2. la calculul indemnizatiei de concediu trebuie calculata media veniturilor brute, insa cum eu am avut suspendat contractul media mea e 0. cum sa calculez media veniturilor ? se iau in considerare ultimele 6 indemnizatii de crestere a primului copil sau ultimele 6 luni lucrate inainte de a suspenda contractul pt bebe1? va rog dati-mi o solutie. multumesc
1. Se iau in calcul veniturile din indemnizatia pentru concediu crestere copil (CCC).

2. Veti prezenta angajatorului o adeverinta de venituri de la AJPIS (cea care v-a platit indemnizatia pentru CCC).