avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... redeschidere dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

redeschidere dosar

Buna ziua
Cum se poate redeschide un dosar privind litigii cu terenuri daca am pierdut cauza, din cauza falsurilor din primarie care de altfel s-au si dovedit primarul fiind condamnat recent.
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 14:21, 11 Iulie 2016
Pe calea revizuirii.nDepuneți și hotărârea penala l
Daca condamnarea primarului are legtura de cauzalitate cu procesul dvs.ptr.ca s-au folosit acte declarate false, puteti formula revizuire conf.art.509(1)NCPC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cale de atac extraordinara dxt_morgan dxt_morgan Buna ziua, doresc sa mi ziceti va rog, ce cale de atac mai pot folosi in urm situatie ? Am pierdut custodia minorului, in cauza judecata la judecatorie, ... (vezi toată discuția)
Revizuire hotarare instanța petre-petre petre-petre In urma prezentării denaturate a unei situații o asoc.de prop.a avut castig de cauza in instanta si sunt obligat sa plătesc o datorie ce nu a fost făcută ... (vezi toată discuția)
Revizuire ContSters403290 ContSters403290 Daca am pierdut la fond si apelul mi s-a respins mai am dreptul la revizuire pe civil? (vezi toată discuția)