avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1044 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie la limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie la limita de varsta

Buna seara ,ma numesc Maria si am o intrebare in legatura cu mama mea pensionara :data nasterii: 1954,26 septembrie
25 ani si 7 luni in grupa II . La cati ani va iesi la pensie la limita de varsta? va multumesc
Cel mai recent răspuns: tied , utilizator 00:42, 28 August 2009
Doamna, nu aveti pentru ce sa imi multumiti!
Daca stiu si pot, ofer celor din jur. Astept vesti de la dvs.

:bow:

Consilier juridic,
Gabriela Pintea
Gabriela Pintea a scris:

Doamna, nu aveti pentru ce sa imi multumiti!
Daca stiu si pot, ofer celor din jur. Astept vesti de la dvs.

:bow:

Consilier juridic,
Gabriela Pintea



eu totushi va multumesc....


am sa urmaresc subiectul si cu sigurantza am sa va tin la curent.....NU de alta....dar e bine sa afle si altii ce NU stiu unii angajati ai MEC

just in case !


cu mare simpatie


tied

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in campul muncii georgepop georgepop Sotia este profesor suplinitor calificat in invatamantul preuniversitar, in consecinta are contract pe termen determinat, adica 1 an de zile, mai precis din ... (vezi toată discuția)
Cu cat se reduce varsta de pensionare? petea petea La 31 ani si 8 luni de grupa a II a, cu cat se reduce varsta de pensionare exact? (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata suzi52 suzi52 M-am nascut la 28 martie 1952, sunt invatatoare, am 37 ani vechime la catedra. Doresc sa stiu daca ma pot pensiona cu data de 1 sept 2010 fara a pierde din ... (vezi toată discuția)