Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Invitatie la politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Invitatie la politie

Mama lui V, o tanara doamna divortata de primul sot ( tatal lui V. ), a trait (dupa divort) o perioada, sub acelasi acoperis cu un alt domn X, in vederea casatoriei.
Dar domnul X a plecat intr-o zi.
Au trecut aproximativ 18 luni de atunci.
Dupa acest timp , domnul X in urma unor analize medicale afirma ca i s-a gasit in sange o concentratie de mercur. Reclama acest lucru politiei , sugerand ca mama lui V. este responsabila pentru mercurul din sangele lui, al domnului X.

Un politist vine la mama lui V. la serviciu , o anunta verbal, nu ii arata nici o hartie, dar o invita sa se prezinte la sectia de politie. Mama lui V. se sperie, lesina, se trezeste! Se stie nevinovata!Ce e de facut ? Multumesc !
Multumesc, i-a fost de folos incurajarea, i-am citit tot ce ati scris !
Multumesc pentru rabdare si bunavointa !Sa va rasplateasca Bunul Dumnezeu si Maica Domnului !
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator