avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Calcul numar zile concediu de odihna cadru didactic ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Calcul numar zile concediu de odihna cadru didactic pensionat la 1 iulie

Buna ziua,
As vrea sa stiu cate zile de concediu de odihna i se cuvin unui cadru didactic care la data de 1 iulie a fost pensionat pentru limita de varsta si caruia contractul de munca pe durata nedeterminata i-a fost incetat incepand cu data de 1 iulie 2016, avand in vedere ca anul scolar inceteaza la data de 31 august .
Cel mai recent răspuns: danastefania2005 , utilizator 09:51, 15 Iulie 2016
Pentru perioada 01.01.2016 - 01.07.2016 :

62 : 12 x 6 = 31 de zile lucratoare.
Multumesc !!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile de concediu de odihna minunata minunata lucrez in invatamant. in anul scolar 2015 - 2016 am lucrat dupa cum urmeaza: luna septembrie integral, de la 1 octombrie si pana la 31 ianuarie am fost in ... (vezi toată discuția)
Pensionare cadru didactic mela20 mela20 Buna ziua!Sunt învățătoare ,am 60 de ani împliniți în 6 noiembrie 2015 .Aș dori să știu dacă mă pot pensiona la 1 iulie 2016 și dacă \"da\" , ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna/ concediu medical/ concediu fara plata cadru didactic Dana- Dana- Buna ziua, Imi precizati, va rog, daca in invatamant: 1. concediul medical anuleaza concediul de odihna pe toata perioada anului scolar 2015 - 2016, ... (vezi toată discuția)