Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Calcul numar zile concediu de odihna cadru didactic ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Calcul numar zile concediu de odihna cadru didactic pensionat la 1 iulie

Buna ziua,
As vrea sa stiu cate zile de concediu de odihna i se cuvin unui cadru didactic care la data de 1 iulie a fost pensionat pentru limita de varsta si caruia contractul de munca pe durata nedeterminata i-a fost incetat incepand cu data de 1 iulie 2016, avand in vedere ca anul scolar inceteaza la data de 31 august .
Pentru perioada 01.01.2016 - 01.07.2016 :

62 : 12 x 6 = 31 de zile lucratoare.
Multumesc !!!