avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

Ce demersuri mai pot face pentru recuperarea taxei auto in codditiile actualei legi avand in vedere ca autoturismul e vandut ,nemaiavand actele in original ,doar copiile acestora?Mentionez ca taxa a fost platita in anul 2010 avand adeverinta si chitanta..As dorii cateva informatii detailate.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Avocat Iasi Paun Geogiana , Avocat 20:24, 15 Iulie 2016
Este prescrisa! Nu ma puteti recupera taxa! S-a prescris la 1 ianuarie 2016

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa ? cata1569 cata1569 Buna seara. In 9.05.2007 am platit taxa prima inmatriculare 1414 ron si in 11.05.2007 inca o diferenta de 1401 ron (deci total 2815) pentru un Opel Astra ... (vezi toată discuția)
Problema restituire bani taxa auto Razvan_Dumitrica Razvan_Dumitrica Salut, Aveti idee cum/daca mai pot recupera banii pe taxa auto daca masina a fost vanduta? Situatia mai exact este urmatoarea: Masina a fost ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Taxaauto Taxaauto Am imatriculat o mașină în martie 2016 , după câteva luni am vânduți, am înțeles că îmi pot recupera taxa chiar daca e vanduta, dețin copie a ... (vezi toată discuția)