Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inregistrarea unei convorbiri telefonice ca proba
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inregistrarea unei convorbiri telefonice ca proba

Buna seara,in urma cu 2 ani am facut o sesizare unei vecine cu privire la constructia unui balcon,fiul doamnei fiind plecat in strainatate l-a sunat pe sotul meu si l-a amenintat cu moartea cand vine in tara,am inregistrat aceea convorbire.Acum fiul vecinei a venit in tara si cand l-a vazut pe sotul (acesta fiind cu masina )a inceput sa-l injure si a dat cu piciorul in masina.Bineinteles am facut plangere penala la politie referitor la cele intamplate acum.Intrebarea este daca depun o plangere penala pentru amenintare ,inregistrarea telefonica facuta acum 2 ani cu telefonul mobil personal, poate fi proba ?
Poate fi ca proba dar nu pare ca a vrut sa îl omoare.
Asa e ,dar pun situatia ca sotul nu ar fi cu masina si se intalnesc fata in fata.Mentionez ca sotul are 1,67 iar domnul undeva la 1,85-1,90.Multumesc pentru raspuns.