Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... lesea 142/2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

lesea 142/2016

la pensionarea anticipata conforn legii 142/2016, se mai poate sa fi angajat in sectorul privat?
1. Un beneficiar al pensiei anticipate partiale poate incheia un contract individual de munca in sectorul privat sau de stat) dar i se suspenda plata pensiei pe perioada cat are venit din salariu.

2. Legea 142/2016 nu a modificat nimic in acest sens.