Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune pt numirea unui curator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune pt numirea unui curator

as avea nevoie de o lamurire daca in instanta se depune o actiune pentru numirea unui curator cel care solicita instituirea curatelei are domiciliu in alta localitate fata de persoana pt care se cere intituirea curatelei actele de procedura trebuie sa fie duse la indeplinere de autoritate tutelara unde isi are domiciliu peroana care este numita curator sau pentru cel care se solicita..
Va multumesc.
cu stima.
Autoritatea Tutelară de pe raza domiciliului celui pentru care se solicită măsura de ocrotire.