Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... legea 135/2010 art.93 alin 4
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

legea 135/2010 art.93 alin 4

art 93 alin 4 face parte din legea 135/2010 adica este din anul 2010 sau acest articol a fost introdus prin actualizarea acestei legi atunci cand a intrat in vigoare ncpp?
Era. De altfel, pentru astfel de intrebari, utilizati un instrument gratuit- aplicati pe forma consolidari, apoi alegeti data , asta va arata ce si cum a fost actualizat, daca era alineatul, daca nu era.... Cu respect,
aici gasiti forma codului de procedura penala la intrarea in vigoare
[ link extern ]

instrumentul gratuit - [ link extern ]
am intrebat ptr ca mie mi-a raspuns parchetul in felul urmator: "cu privire la aceste aspecte,se constata ca dispozitiile procesual penale se aplica de la data intrarii lor in vigoare si nu se aplica ptr trecut in materia plangerilorimpotriva solutiilor."....
ori daca acest articol este vechi si nu este din ncpp nu inteleg de ce fiica mea parte vatam,ata minora nu a avut av din oficiu in perioada cercetarilor, iar acum cand am cerut redeschiderea dosarului din mai multe motive printre care si acesta am primit raspunsul de mai sus.
desirelia75, utilizator