avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Buna ziua ! Va rog sa imi spuneti si mie cate zile de C.O am de efectuat ? Precizez ca sunt educatoare si in anul 2013-2014 am lucrat de la 1 septembrie pana la 7 aprilie. In acest interval am efectuat Co 5 zile in luna noiembrie , 9 zile in luna decembrie , 5 zile de concediu medical in martie si 5 zile in febroarie, iar din 7 aprilie am intrat in concediu medical pre si post natal pana la 31 iulie cind am intrat in crestere copil pentru 2 ani.
In 2016 am revenit in activitate la 1 aprilie , am luat co 5 zile in aprilie, cate zile de C.O imi mai raman de efectuat avand in vedere ca eu merg in activitate pina la 1 august.
Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:04, 25 Iulie 2016
Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna draghiciadriana draghiciadriana Buna ziua ! Va rog sa imi spuneti si mie cate zile de C.O am de efectuat ? Precizez ca sunt educatoare si in anul 2013-2014 am lucrat de la 1 septembrie pana ... (vezi toată discuția)
Legea 12/2015 narcisa1985 narcisa1985 Buna ziua ! Sunt profesor titular in cadrul unei scoli gimnaziale. Momentan, pana in aprilie 2016, sunt in CIC. In anul scolar 2013-2014, situatia mea ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in anul revenirii din cic liliann liliann Va rog sa ma lamuriti in leg cu acest aspect, am intrebat la res umane si mi-a spus ca nu am dreptul la CO pe 2009. Eu insa cred ca am, si iata si situatia mea ... (vezi toată discuția)