Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil

Buna ziua ! Va supun atentiei urmatoarea problema ; o salariata naste pe data de 15.06.2016, iar concediul de maternitate il incepe cu 01.06.2016. Este obligatoriu sa intre in concediul de crestere a copilului, dupa cele 42 de zile de la nasterea copilului, sau poate incepe dupa expirarea celor 126 de zile de concediu de maternitate ? Multumesc frumos !
Multumiri pentru completare !