Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua,

Doresc sa stiu daca mai putem beneficia de stimul de insertie in urmatoarea speta: sotia a nascut un baietel sanatos in data de 04.12.2013 si a stat in concediu crestere copil pana la data de 01.11.2014 urmand sa incasam stimul de insertie pana la 04.12.2015 lucru ce s-a intamplat insa am auzit ca am putea beneficia din 01.07.2016 de stimul deoarece copilul nu a implinit varsta de 3 ani (04.12.206) pe noua lege.
Mersi de raspuns
~ Conținut șters la cerere ~
Nu mai puteti eneficia de stimulant pana la 3 ani ai copiluli, deoarece legae care face aceasta extindere se aplica numai celor care erau in plata de stimulant la data de 1 iulie 2016.
Or pt. sotia dvs. stimulentul a incetat in decembrie 2015...