Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inregistrarile audio pot fi folosite in instanta?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Inregistrarile audio pot fi folosite in instanta?

tata are o iubita amandoi fiind in varsta de 70 ani iubita fratelui meu a avut o convorbire telefonica cu ea data pe speker eu cu un alt telefon am inregistrat convorbirea in care dansa a adus cuvinte ofensatoare si obscene la adresa mea cea ce ami raneste persoana eu as dori sa i intentez proces dar nu stiu daca inregistrarile audio pot fi folosite in tribunal aceste i persoane nu ia m dat nici macar buna ziua ce spuneti poate fi retinuta ca proba?

[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Gabriela Pintea, Consilier juridic
nu, nu prea merge....
Daca a fost obtinuta fara acordul partilor, se considera ca, incalca bunele moravuri si va fi respinsa de instanta.