avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare cim pe perioada detasarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare cim pe perioada detasarii

Un salariat este detasat pe o perioada de 1 an (16.06.2016-15.06.2017).In data de 26.07.2016 solicita incetarea cim cu acordul partilor.
Ultima zi de lucru este 29.07.2016.
Care este data incetarii detasarii si cand se transmite in revisal?
Care este data incetare cim si transmitere in revisal?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:42, 27 Iulie 2016
Data incetarii detasarii = data incetarii c.i.m. = 29.07.2016 = data transmiterii in REVISAL

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna pentru salariati detasati gubernate gubernate Am urmatoarea situatie: salariati detasati pe o perioada de un an (16.06.2016-15.06.2017)la o alta societate.Pe perioada detasarii unii dintre ei si-au ... (vezi toată discuția)
Incetare cim-salariat detasat Utilizatoarea Utilizatoarea Buna ziua! Salariat detasat la alta societate pana in decembrie, doreste incetarea CIM cu acordul partilor incepand cu data de 02.09.2020. Cererea se ... (vezi toată discuția)
Completare si transmitere revisal la incetarea cim elena claudia ianasi elena claudia ianasi Buna ziua, Am urmatoarea situatie: am un salariat cu CIM pe perioada determinatala a carui data de sfarsit a contractului este 31.08.2013. Intrebarile mele: ... (vezi toată discuția)